A tehénszaron elcsúszik, cserébe jó bírja az üvegcserepet!
Amióta kiderült, hogy mennyire drága a gáz a túlfogyasztóknak, mindenki fával akar fűteni. A fatüzelés egy komplett rendszer, ami annyit tesz, egy legalább egy-, de inkább kétéves, száraz fát tárol otthon minden család, és ezt teszi a kandallóba, cserépkályhába vagy vegyes tüzelésű kazánba. Eszében sincs azonnal felhasználni, mert a vizes fa nagyon kevés meleget ad, cserébe viszont tönkreteszi a kéményt, a kályhát, a falat, füstje szennyezi a ház körül a levegőt, ellehetetlenítve a szellőztetést. Mégis mi a baj a vizes fával? Azért száraz fával fűtünk évezredek óta, mert annak jó a fűtőértéke. A frissen kivágott, de még a fél éve a törzsétől elválasztott fa is vizes. Ahogy a mi ereinkben vér, addig a fákéban nedvesség kering. A keletkező füst eleinte ugyan kimegy a kéményen, de aztán – főleg az őszi-téli, szélcsendes napokban – megül a ház körül, a völgyben, a település területén. Azaz ahányszor csak kinyitjuk az ablakot, hogy szellőztessünk az egészséges benti levegőért, csak füstszagú, mérgező gázokkal teli valamit kapunk.
Egy hordozható cserépkályhába fűtött be egy ház tulajdonosa, de nem kötötte be a kéménybe, így a füst a szobába távozott.
Jutub kommentek : "Haver ez nagyobbat ütött, mint apám az övvel... beborultam tőle a cserepes tuják közé" "Apám bejött a szobába, és kidobta a hangfalat az ablakon, hogy jobban hallja gazolás közben" "Ettől a miksztől akciós lett a farhát a Teszkóba" "Ez úgy megborított, hogy ketéfejeltem a dohányzó asztalt"