Ezért lopják amúgy : Egy-egy katalizátorban 1-4 gramm platina található, így a tolvajok pár perc alatt néhány száz eurót érő fémhez juthatnak.
Ócska gumiabroncsokból próbáltak új élőhelyeket kialakítani az Egyesült Államok partjainál. Elsőre szuper ötletnek tűnt, abroncsból sok volt, elnyűhetetlenek, aztán majd ha a tenger benépesíti azokat, lesz egy szép, új zátony belőlük. Aztán kiderült, az egész messze nem úgy működött, mint kellett volna. A gumit nem szeretik az élőlények, nem telepedtek meg rajtuk, csupaszon csúfították a tenger fenekét. És ami még rosszabb, a gumik elpusztíthatatlanok, de az azokat összefogó fém alkatrészek nem azok: az egyesével elszabaduló gumik, amiket a hullámzás, áramlás ide-oda vitt, csak törtek-zúztak. Most aztán ezrével kell kiemelni az ócska gumikat, nem kis pénzért.
Magyarázat : Hősünk a Leidenfrost-hatást használta... Ha egy folyadék egy, a folyadék forráspontjánál jóval forróbb anyaggal kerül kölcsönhatásba, akkor a folyadék körül szigetelő gőzréteg alakul ki, amely meggátolja a folyadék gyors felforrását. Például egy forró fémlapra cseppentett vízcsepp hosszú ideig mozog, „táncol" a fémlap felszínén, mielőtt teljesen elpárolog. Jelen esetében a bőrön lévő nedvesség képzett gőzréteget, megóvva emberünk kezét a súlyos égési sérüléstől.
A videóban láthatjátok a 10.000 forintos bankjegy születésének az útját, a tervezéstől kezdve a bankjegypapír gyártáson át egészen a nyomtatási fázisokig: alnyomat, metszetnyomat, UV nyomat, sorszám. Kiderül mi a fémszál, hogy kerül be a vízjel és mi az iridescens csík.