Jánostól kaptunk egy levelet, amiből most megtudjuk, hogy miért láthatunk néha nappal is világító lámpákat : Sziasztok ! Nagy nemzetközi cégnél dolgozom villanyszerelőként . Minden városban, szinte minden nap találtok üzemben levő világító fényforrásokat . Van éjszakai járőr is, de java részt a hálózati mérések, hiba feltárások, javítások azok nappal történnek.
De lássuk a szakember véleményét : "Az biztos, hogy vannak, akik hidegebb munkakörnyezetben hajlamosabbak a felfázásra. És az is köztudott, hogy sok légúti betegségnek kedvez a hűvösebb hőmérséklet. Ha lejjebb visszük a hőmérsékletet, könnyebben terjedhetnek a kórokozók, tehát többen fognak kiesni betegszabadság miatt. Szerinte a 18 C-fok az még pont az alja annak a tartománynak, ahol össztársadalmi szinten nem lesznek komoly egészségügyi következmények. Lehet, hogy valamivel többen lesznek betegek, viszont kényszerhelyzetben vagyunk, aminek senki nem örül, de alkalmazkodnunk kell hozzá. Odafigyelve magunkra 18 C-fokban is lehet ülőmunkát végezni. Egy kicsit több hibával, egy kicsit több viszontagsággal, de menni fog" Forrás : egészségkalauz.hu
Carolina Falkholt svéd képzőművész úgy gondolta, hogy mindenki boldog lesz. Tévedett... A művésznő valamiért úgy gondolta, hogy amikor legutóbb New Yorkban festett egy több emeletes rózsaszín faszt egy tűzfalra, abban a tervben két hiba lehetett: egyrészt az amerikaiak prűdek, másrészt pedig talán nem volt a legjobb választás a rózsaszín. Újra is próbálta a dolgot, ezúttal Stockholmban, ahol 2008 óta bocsátanak a művészek rendelkezésére egy tűzfalat, de tanult a hibáiból, így egy gigantikus kék faszt festett a falra. Amikor a környékbeli polgárok felébredtek, megitták a reggeli kávéjukat, elhúzták a függönyt és szembesültek a pöccsel, nem voltak boldogok, és telefonáltak a polgármesteri hivatalnak, hogy mégis hogy került ez oda. A dolog odáig jutott, hogy pár héttel a farok átadása után már át is festik, pedig a tervek szerint fél évig maradhatott volna.