Utakat, kerteket öntött el a Duna, megállás nélkül készülnek a folyómenti települések az évtized árvízére. Napokon belül tetőzik és akár nyolc napig is eltarthat, amíg leapad a vízszint. A 2013-as magyar rekordot előreláthatólag nem dönti meg a Közép-Európából érkező, pusztító erejű árhullám. A Dunakanyar fölött repülve azonban már most látszik, hatalmasra duzzadt a folyó. Rendkívüli fotód vagy videód van? Küldd el nekünk az [javascript protected email address] címre!
Amikor még nem volt ébresztőóra. A "kopogtató", aki heti 6 pennyt kért azért, hogy szárított borsót lőtt az ablakokra, hogy felkeltse az embereket, hogy ideje munkába menni. Kelet-London, 1930-as évek
A képen a szingapúri „Interlace” nevű épületegyüttes látható. Az épületet az OMA építészeti iroda tervezte és 2013-ban fejezték be az építkezést. Az épületegyüttes 31 hatszintes lakótömbből áll, amelyek egymásra helyezve egyfajta "függőleges falu" érzetet keltenek. Ez a struktúra radikálisan eltér a hagyományos toronyházaktól, hiszen a megszokott függőleges elrendezés helyett horizontális és átlós irányban helyezkednek el az épületek. Az épület nagy hangsúlyt fektet a zöld felületekre, tetőkerteket, zöld teraszokat és különféle vízfelületeket alakítottak ki, hogy a természetes környezetbe illeszkedjen. Az épület körülbelül 8 hektáros területen fekszik, amely magában foglalja a közösségi tereket és parkokat is. Az építészek célja az volt, hogy elősegítsék a lakók közötti társadalmi interakciót. Az épületek közötti terek közösségi tevékenységekre és szabadidős programokra adnak lehetőséget. Az Interlace számos nemzetközi építészeti díjat nyert, köztük a 2015-ös World Building of the Year díjat a World Architecture Festivalon, ami az egyik legnagyobb elismerés az építészeti világban.