Hatszázkilenc kirgiz vendégmunkást küldött el iváncsai gyárából a koreai SK Innovation az elektromos autók iránti kereslet csökkenése miatt. A cég azzal indokolta az elbocsátásokat, hogy az elektromos járművek iránti globális kereslet lassul, ami az akkumulátorgyártás csökkenéséhez vezet.
A nyolcvanas években 2 és fél évet töltött a francia idegenlégióban, ahol parancsra emberéleteket oltott ki, majd miután a légióból megszökött, 4 társával kirabolt egy bankot Brüsszelben. Két rablótársával harmadik társa, azaz barátja végzett az osztozkodás során felmerült vitában, barátját pedig néhány hónap múlva egy kocsmai konfliktus nyomán Antwerpenben rendőrök lőtték le. A brüsszeli bankrablás után Dobnikot ugyan elkapták, ült is pár évet, de nem sokkal később már a Magda Marinko-ügyben - lőfegyverrel, lőszerrel való visszaélés miatt - jogerősen végrehajtandó szabadságvesztésre ítélték. Sok időt azonban ezúttal sem kellett rács mögött töltenie, ugyanis szinte napra pontosan annyi szabadságvesztést kapott, mint amennyit előzetesben már kitöltött.
Rablás, fegyverek, lövöldözés, évekig tartó bujkálás, menekülés az ország összes rendőre elől. A miskolci Bonnie és Clydeként elhíresült rablópáros története hosszú ideig virított a címlapokon, ám Fekete László és Novák Tünde ámokfutásának is elfogás lett a vége. Fekete László, alias Clyde a börtönben végzett magával, szerelme, Bonnie pedig ma már tisztes feleségként él vidéken. De akárcsak a rendőség, az emlékek elől sincs menekvés.
Azért volt rá szükség, mert aki tehetősebb volt, azt az ékszereivel együtt temették el...